Zajęcia

Gimnastyka powietrzna dla dzieci

Gimnastyka na szarfach łączy w sobie taniec, gimnastykę i akrobatykę w jednym. Technika wiązań, owinięć rąk, nóg i korpusu daje możliwość wykonywania w powietrzu widowiskowych elementów akrobatyki: szpagatów, arabesek czy splitów.  Taniec na szarfach to połączenie piękna tanecznego ruchu z zapierającymi dech w piersiach ewolucjami w powietrzu.

Podczas zajęć kładziemy nacisk na rozwój gimnastyczny oraz artystyczny. Uczniowie uczą się, jak opanować szarfę i wykorzystać jej atuty, jak bez nadmiernego obciążania stawów i kręgosłupa wykonywać elementy akrobatyczne oraz jak łączyć figury we wspólną całość by móc zaprezentować ułożoną choreografię

DLA KOGO

Zajęcia przeznaczonę są dla dzieci w wieku 6-14 lat (młodzież 15 letnią zapraszamy na zajęcia dla młodzieży i dorosłych)

CZAS:

Treningi trwają w zależności od zajęć 60 do 90min.

Zajęcia odbywają się w grupach 11-osobowych.

Przebieg zajęć:

Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką w postaci zabaw ogólnorozwojowych. Następnie wprowadzane są elementy rozciągania i wzmacniania.

Główna część treningu opiera się na podstawowych elementach ćwiczeń na szarfach:

– nauka podstawowych plątań

– nauka podstawowych figur

– ćwiczenia siłowe na szarfach

– ćwiczenia rozciągające na szarfach

– nauka łączenia elementów na szarfach

– nauka choreografi na szarfach

 

KORZYŚCI:

Zajęcia uwzględniają zarówno elementy zabaw zespołowych, które pozwalają rozwinąć kompetencje społeczne, a także elementami pracy indywidualnej. Dzieci uczą się koordynacji ruchowej i świadomości przestrzeni. Wzmacniają mięśnie, które pozwalają im utrzymać prawidłową postawę, a także pracują nad uelastycznieniem ciała, co zapewnia zdrowy rozwój i wzmacnia odporność na urazy.

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO ZAJĘĆ:

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy: koszulka, legginsy oraz skarpetki. Ważne jest, aby koszulka zakrywała pachy (ze względu na ryzyko otarć), a legginsy sięgały poniżej kolana, aby zapewnić dziecku komfort ćwiczeń. Wszelka biżuteria może spowodować uszkodzenie szarfy, a także stwarza niebezpieczeństwo dla dziecka.

BEZPIECZEŃSTWO:

 

Niewielkie grupy zapewniają większe skupienie uwagi instruktora na każdym z uczestników, jednak każde zajęcia sportowe niosą za sobą ryzyko kontuzji.

Podczas zajęć na szarfach wykorzystywane są materace gimnastyczne. Uczulamy aby słuchały poleceń instruktora oraz wykonywały je na miarę swoich możliwości.

 

Right Menu Icon