ZAJĘCIA

Akrobatyka

Czym jest akrobatyka?

Akrobatyka sportowa to inaczej gimnastyka sportowa lub akrobatyczna wykonywanie ewolucji przy użyciu jedynie własnego ciała. Stanowi kombinację siły, równowagi, zwinności, koordynacji, ruchowej oraz odwagi. Podstawowe ćwiczenia wykonywane są na podłodze lub materacach, zaś bardziej zaawansowane ewolucje na tzw. air tracku (sprężysta, nadmuchiwana ścieżka gimnastyczna).

Akrobatyka jest sportem, który świetnie rozwija całe ciało, poprawia gibkość, znacznie usprawnia koordynację ruchową oraz daje ogromną ilość satysfakcji.

Przebieg zajęć

Jak każde zajęcia, również trening akrobatyczny musi poprzedzić solidna rozgrzewka, podczas której wykonywane są ćwiczenia statyczne, dynamiczne, rozciągające oraz siłowe.

Podczas treningu właściwego uczestnicy poznają poprawną technikę podstawowych elementów akrobatycznych: przewroty wprzód i w tył, gwiazdy oraz nauczą się trudniejszych ewolucji takich jak: przejścia w przód i w tył, machowe bokiem, machowe w przód, salto w przód i w tył, salto, fiflak.

Ostatnią częścią treningu jest rozluźnienie mięśni i całego ciała oraz wyciszenie się – zapobiegnie to ewentualnym zakwasom.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy: koszulka lub body i legginsy, bądź kombinezon oraz skarpetki. Ważne jest, aby ubranie było wygodne i dobrze, jeśli będzie przylegało do ciała – przy przewrotach koszulki nie będą odkrywały ciała.

Wszelka biżuteria jest zakazana – stwarza niebezpieczeństwo dla osoby ćwiczącej.

Dla kogo? 

Zajęcia skierowane są do dzieci, młodzieży i osób dorosłych  – zarówno amatorów, jak i osób mających już wcześniejsze doświadczenie w akrobatyce i innych sportach gimnastycznych.

Małe grupy pozwalają nam się skupić na każdym uczestniku zajęć tak, żeby każdy robił postępy we własnym tempie.

Bezpieczeństwo

Oprócz artystycznych oraz sportowych doświadczeń, największy nacisk kładziemy jednak na BEZPIECZEŃSTWO.

  1. Korzystamy WYŁĄCZNIE z atestowanych przyrządów.
  2. Na każdych zajęciach jest ograniczona ilość osób – nie ma możliwości zapisania się „ponad limit”.
  3. Ogromny nacisk kładziemy na bezkontuzyjne ćwiczenia, więc każde zajęcia poprzedza solidna ROZGRZEWKA. Dzięki temu przygotowujemy wszystkie partie ciała na wysiłek podczas ćwiczeń.

 

Ciekawostki!

  • Inne nazwy akrobatyki: gimnastyka akrobatyczna, forma artystyczna, gimnastyka akrobatyczna.
  • W Starożytności w pokazach akrobatycznych udział brały… BYKI!
  • Pierwszy podręcznik do akrobatyki „Trzy dialogi o ćwiczeniu skoków i woltyżerce” ukazał się w 1599 roku. Jego autorem jest A. Tuccaro.
  • W Katalonii (Hiszpania) co roku odbywa się festiwal Castells, podczas którego akrobaci budują wieże z ludzi. W 2005 roku składała się z 7 poziomów ludzi!

Zapraszamy na zajęcia: GRAFIK ZAJĘĆ ⇒

Right Menu Icon