ZAJĘCIA

Gimnastyka na szarfach

Czym jest gimnastyka powietrzna na szarfach (aerial silk)?

Gimnastyka na szarfach łączy w sobie taniec, gimnastykę i akrobatykę. To technika wiązań, owinięć rąk, nóg i korpusu, która daje możliwość wykonywania w powietrzu widowiskowych elementów akrobatycznych: szpagatów, arabesek czy splitów.  Taniec na szarfach to połączenie piękna tanecznego ruchu z zapierającymi dech w piersiach ewolucjami w powietrzu.

Podczas zajęć kładziemy nacisk na rozwój gimnastyczny oraz artystyczny. Kursanci uczą się, jak opanować szarfę i wykorzystać jej atuty oraz jak bez nadmiernego obciążania stawów i kręgosłupa wykonywać elementy akrobatyczne oraz jak łączyć figury we wspólną całość, by móc zaprezentować konkretną choreografię

Profesjonalny taniec powietrzny to siła, odwaga, zręczność i aktorstwo, dzięki którym tworzymy mini spektakl.  Akrobaci powietrzni wykonują swoje pokazy od kilku do kilkunastu metrów nad ziemią bez zabezpieczenia. Wiele osób uważa, że taniec na szarfie to odmiana tańca współczesnego w przestrzeni powietrznej.

Przebieg zajęć

Zajęcia zaczynamy od rozgrzania ciała w sposób dynamiczny i statyczny, a następnie powoli rozciągamy się, aby uniknąć kontuzji i przygotować się do wejścia na szarfy.

Druga część rozgrzewki opiera się o ćwiczenia siłowe mające na celu wzmocnienie ciała i dogrzanie partii mięśniowych pracujących szczególnie intensywnie w trakcie treningu aerialowego.

Po rozgrzewce przechodzimy do głównej części treningu, jaką jest nauka plątań, figur, przejść i spadek na szarfach.

Ostatnią częścią treningu jest rozluźnienie mięśni i całego ciała oraz wyciszenie się – zapobiegnie to ewentualnym zakwasom.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy: koszulka lub body i legginsy, bądź kombinezon oraz skarpetki. Ważne jest, aby ubranie przylegało do ciała oraz zakrywało pachy i kolana (ze względu na ryzyko otarć). Wszelka biżuteria jest zakazana – stwarza niebezpieczeństwo dla osoby ćwiczącej, a także może spowodować uszkodzenie szarfy.

Dla kogo? 

Zajęcia skierowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych  – zarówno amatorów, jak i osób mających już wcześniejsze doświadczenie w sportach aerialowych. Małe grupy pozwalają nam się skupić na każdym uczestniku zajęć tak, żeby każdy robił postępy we własnym tempie.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby oderwać się od ziemi, wzmocnić i rozciągnąć ciało, lub po prostu spróbować czegoś innego niż zwykły fitness!

Bezpieczeństwo

Oprócz artystycznych oraz sportowych doświadczeń, największy nacisk kładziemy jednak na BEZPIECZEŃSTWO.

  1. Korzystamy WYŁĄCZNIE z atestowanych przyrządów montowanych przez wykwalifikowanych specjalistów z odpowiednimi uprawnieniami.
  2. Na każdych zajęciach jest ograniczona ilość osób – nie ma możliwości zapisania się „ponad limit”.
  3. Podczas ćwiczeń, pod każdym przyrządem jest profesjonalny materac.
  4. Ogromny nacisk kładziemy na bezkontuzyjne ćwiczenia, więc każde zajęcia poprzedza solidna ROZGRZEWKA. Dzięki temu przygotowujemy wszystkie partie ciała na wysiłek podczas ćwiczeń.

 

Ciekawostki!

  • Inne nazwy szarfy: silk, tissue, materiał, taśma, wstążka, chusta powietrzna, chusta wertykalna.
  • Materiał z którego wykonana jest szarfa to jersey.
  • Najczęstszy  uraz przy ćwiczeniu na szarfach to… oparzenie!
  • Wynalezienie szarf to lata 80-te, a zawdzięcza się to francuskiemu artyście Andre Simard.

 

Zapraszamy na zajęcia – GRAFIK ZAJĘĆ ⇒

Right Menu Icon