Gimnastyka powietrzna dla dzieci

   

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-15 lat trwają od 60 do 90min. Zajęcia odbywają się w grupach 10-osobowych. Grupy podzielone są ze względu na poziom zaawansowania kursantów.

Przebieg zajęć

Rozpoczynają się rozgrzewką w postaci zabaw ogólnorozwojowych. Następnie wprowadzane są elementy rozciągania i wzmacniania. Główna część zajęć opiera się na podstawowych elementach ćwiczeń na szarfach, które w trakcie nauki łączone są w krótkie układy taneczne. Zajęcia kończą się krótkim rozciąganiem.

Korzyści

Zajęcia uwzględniają zarówno elementy zabaw zespołowych, które pozwalają rozwinąć kompetencje społeczne, a także elementami pracy indywidualnej. Dzieci uczą się koordynacji ruchowej i świadomości przestrzeni. Wzmacniają mięśnie, które pozwalają im utrzymać prawidłową postawę, a także pracują nad uelastycznieniem ciała, co zapewnia zdrowy rozwój i wzmacnia odporność na urazy.

Jak przygotować dziecko do zajęć

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy: koszulka, legginsy oraz skarpetki. Ważne jest, aby koszulka zakrywała pachy (ze względu na ryzyko otarć), a legginsy sięgały poniżej kolana, aby zapewnić dziecku komfort ćwiczeń. Wszelka biżuteria może spowodować uszkodzenie szarfy, a także stwarza niebezpieczeństwo dla dziecka.

Bezpieczeństwo

Niewielkie grupy zapewniają większe skupienie uwagi instruktora na każdym z uczestników, jednak każde zajęcia sportowe niosą za sobą ryzyko kontuzji.

Podczas zajęć na szarfach wykorzystywane są materace gimnastyczne, które amortyzują ewentualny upadek. Prosimy uczulać dzieci, aby słuchały poleceń instruktora oraz wykonywały je na miarę swoich możliwości.

Szkoła jest ubezpieczona na wypadek nieszczęśliwych wypadków.


m
Długość szarf w naszej szkole
h
Godziny przelatane w miesiącu
Tygodniowo odwiedza nas
%
Bezpieczeństwa

al. Bohaterów Września 12, Warszawa
w Stacja Grawitacja
ul. Zawiszy 14, Warszawa
FLY SCHOOL
al. Jerozolimskie 200, Warszawa
w Zone Fitness