<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=410209783205478&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">

Gimnastyka powietrzna dla dzieci

   

Gimnastyka na szarfach łączy w sobie taniec, gimnastykę i akrobatykę w jednym. Technika wiązań, owinięć rąk, nóg i korpusu daje możliwość wykonywania w powietrzu widowiskowych elementów akrobatyki: szpagatów, arabesek czy splitów.  Taniec na szarfach to połączenie piękna tanecznego ruchu z zapierającymi dech w piersiach ewolucjami w powietrzu.

Podczas zajęć kładziemy nacisk na rozwój gimnastyczny oraz artystyczny. Uczniowie uczą się, jak opanować szarfę i wykorzystać jej atuty, jak bez nadmiernego obciążania stawów i kręgosłupa wykonywać elementy akrobatyczne oraz jak łączyć figury we wspólną całość by móc zaprezentować ułożoną choreografię

DLA KOGO

Zajęcia przeznaczonę są dla dzieci w wieku 6-14 lat (młodzież 15 letnią zapraszamy na zajęcia dla młodzieży i dorosłych) 

CZAS:

Treningi trwają w zależności od zajęć 60 do 90min.

Zajęcia odbywają się w grupach 11-osobowych.

Przebieg zajęć:

Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką w postaci zabaw ogólnorozwojowych. Następnie wprowadzane są elementy rozciągania i wzmacniania.

Główna część treningu opiera się na podstawowych elementach ćwiczeń na szarfach:

- nauka podstawowych plątań

- nauka podstawowych figur

- ćwiczenia siłowe na szarfach

- ćwiczenia rozciągające na szarfach

- nauka łączenia elementów na szarfach

- nauka choreografi na szarfach

 

KORZYŚCI:

Zajęcia uwzględniają zarówno elementy zabaw zespołowych, które pozwalają rozwinąć kompetencje społeczne, a także elementami pracy indywidualnej. Dzieci uczą się koordynacji ruchowej i świadomości przestrzeni. Wzmacniają mięśnie, które pozwalają im utrzymać prawidłową postawę, a także pracują nad uelastycznieniem ciała, co zapewnia zdrowy rozwój i wzmacnia odporność na urazy.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO ZAJĘĆ:

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy: koszulka, legginsy oraz skarpetki. Ważne jest, aby koszulka zakrywała pachy (ze względu na ryzyko otarć), a legginsy sięgały poniżej kolana, aby zapewnić dziecku komfort ćwiczeń. Wszelka biżuteria może spowodować uszkodzenie szarfy, a także stwarza niebezpieczeństwo dla dziecka.

BEZPIECZEŃSTWO:

 

Niewielkie grupy zapewniają większe skupienie uwagi instruktora na każdym z uczestników, jednak każde zajęcia sportowe niosą za sobą ryzyko kontuzji.

Podczas zajęć na szarfach wykorzystywane są materace gimnastyczne. Uczulamy aby słuchały poleceń instruktora oraz wykonywały je na miarę swoich możliwości.

 

 


m
Długość szarf w naszej szkole
h
Godziny przelatane w miesiącu
Tygodniowo odwiedza nas
%
Bezpieczeństwa

ul. Zawiszy 14, Warszawa
FLY SCHOOL
AL. BOHATERÓW WRZEŚNIA 12, WARSZAWA
AL. SOLIDARNOŚCI 47 CH PESTKA, POZNAŃ
STACJA GRAWITACJA